Autor Wątek: Inwestycje z zakresu wykorzystania OZE - KREDYT  (Przeczytany 1203 razy)

energetyczny

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
    • Zobacz profil
    • www.timeko.pl
Inwestycje z zakresu wykorzystania OZE - KREDYT
« dnia: Luty 04, 2013, 02:04:36 pm »
Beneficjenci:Wszyscy realizujący inwestycje w województwie zachodniopomorskim, w tym w szczególności osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej.
Kredyt nie przysługuje przedsiębiorcy, który nie spełnia warunków określonych w ustawie z dn. 30.04.2004r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz.U. 2004.123.1291 z późn. zmianami), umożliwiających udzielenie dofinansowania.
Przedmiot inwestycji:Zadania inwestycyjne wykorzystujące odnawialne źródła energii, przynoszące wymierny efekt ekologiczny w wyniku pozyskania energii w sposób inny niż tradycyjny.
Z kredytu finansowane mogą być zakupy/roboty netto, tj. bez pozycji „VAT naliczony” z wyjątkiem zakupów/robót dokonanych przez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej i innych podmiotów, które nie rozliczają się z podatku VAT z Urzędem Skarbowym lub dla których VAT jest kosztem inwestycji.
Z kredytu finansowane mogą być następujące zakupy wraz z montażem:1. Urządzeń i systemów grzewczych z zastosowaniem różnego rodzaju pomp i wymienników ciepła.
2. Baterii, kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych  a także systemów biwalentnych w układzie z odnawialnymi źródłami energii.
3. Kotłów opalanych biomasą (słoma, odpady drzewne itp.) wraz z urządzeniami towarzyszącymi dla przemysłowych i lokalnych źródeł energii
4. Systemów kominkowych.
5. Małych elektrowni wodnych.
6. Źródeł energii wykorzystujących energię wiatru (siłownie i turbiny wiatrowe)
7. Urządzeń służących do produkcji peletów i brykietów – biomasy przetwarzanej w paliwo energetyczne.
Warunki kredytowania:1. Koszt całkowity zadania  nieograniczony kwotowo.
2. Kwota kredytu – do 90% wartości przedsięwzięcia.
3. Kwota dopłat Funduszu :
 a) jeżeli koszt całkowity zadania jest mniejszy lub równy  1mln. zł, to Fundusz dopłaca do 90% wartości przedsięwzięcia
 b) jeżeli koszt całkowity zadania jest większy niż  1mln. zł,  to Fundusz dopłaca  jedynie do jego części nie wyższej niż 1mln zł
4. Okres realizacji zadania – do 12 miesięcy od daty postawienia kredytu do dyspozycji kredytobiorcy.
5. Okres kredytowania – do 10 lat - dopłaty Funduszu przez pierwsze lat 7 okresu kredytowania , pozostałe 3 lata bez dopłat Funduszu  – kredyt komercyjny na warunkach BOŚ  ,
6. Oprocentowanie kredytu – WIBOR 3M + 2.75 p.p.    przez cały okres dopłat.
7. Oprocentowanie dla klienta – WIBOR 3M – 3 p.p..nie mniej niż 2% w skali roku przez pierwsze 7 lat okresu kredytowania
8. Prowizja przygotowawcza albo opłata aranżacyjna – 1%  kwoty kredytu .
dodatkowe informacje:http://www.wfos.szczecin.pl/kredyty-preferencyjne.html
Oszczędzaj Energię!