Autor Wątek: Inwestycje energooszczędne i proekologiczne - KREDYTY  (Przeczytany 1157 razy)

energetyczny

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
    • Zobacz profil
    • www.timeko.pl
Inwestycje energooszczędne i proekologiczne - KREDYTY
« dnia: Luty 04, 2013, 02:01:26 pm »
Beneficjenci: Wszyscy realizujący inwestycje w województwie zachodniopomorskim, w tym w szczególności osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej.
Kredyt nie przysługuje przedsiębiorcy, który nie spełnia warunków określonych w ustawie z dn. 30.04.2004r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz.U. 2004.123.1291 z późn. zmianami), umożliwiających udzielenie dofinansowania.
Rodzaje przedsięwzięć:1. Przebudowie kotłowni opalanych paliwem stałym na ekologiczne, przynoszące wymierny efekt ekonomiczny i ekologiczny w postaci zmniejszenia zużycia energii,
2. Budowie i modernizacji systemów ciepłowniczych obejmujących zakup i montaż kotłów olejowych, gazowych, gazowo-olejowych, oraz węglowych  niskoemisyjnych, posiadających certyfikat energetyczno-emisyjny wydany przez akredytowane laboratorium.
3. Zakupie i montażu kotłów m.in. do termicznego przekształcania odpadów, posiadających odpowiedni certyfikat energetyczno-emisyjny
4. Wykonanie przyłączy technicznych do scentralizowanego źródła ciepła w związku z likwidacją lokalnego, nie ekologicznego źródła ciepła ( przyłączenie do sieci cieplnej)
5. Wymiana oświetlenia na energooszczędne
6. Modernizacja sieci przesyłowych w granicach nieruchomości , modernizacja lokalnych- osiedlowych sieci ciepłowniczych
Z kredytu finansowane mogą być zakupy/roboty netto, tj. bez pozycji „VAT naliczony” z wyjątkiem zakupów/robót dokonanych przez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej i innych podmiotów, które nie rozliczają się z podatku VAT z Urzędem Skarbowym lub dla których VAT jest kosztem inwestycji.
Z kredytu finansowane mogą być następujące zakupy wraz z montażem:1. Energooszczędnych kotłów opalanych gazem, olejem opałowym, odpadami lub zasilanych energią elektryczną, wraz z oprzyrządowaniem i systemem sterowania.
2. Źródeł ciepła opartych o kotły charakteryzujące się wysoką sprawnością, np. kotły kondensacyjne.
3. Kotłów do termicznego przekształcania odpadów z odzyskiem energii.
4. W przypadku kotłów węglowych możliwe kredytowanie zakupu kotła niskoemisyjnego, posiadającego certyfikat energetyczno-emisyjny wydany przez akredytowane laboratorium.
5. Planików gazowych, olejowych jako składowe instalacji grzewczych.
6. Zaworów termostatycznych na grzejnikach c.o. (samoczynnie regulujących temperaturę).
7. Grzejników konwekcyjnych.
8. Systemów z wykorzystaniem rekuperatorów (mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła).
9. Zbiorników na gaz lub olej opałowy.
10. Wkładów kominowych.
11. Wymienników ciepła.
12. Elementów sieci oraz przyłączy gazowych.
13. Innych elementów składowych instalacji.
dodatkowe informacje:http://www.wfos.szczecin.pl/kredyty-preferencyjne.html
Oszczędzaj Energię!