Autor Wątek: Dofinansowanie do wymiany pieców węglowych- gminy małopolska  (Przeczytany 1348 razy)

energetyczny

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
    • Zobacz profil
    • www.timeko.pl
Dofinansowanie do wymiany pieców węglowych- gminy małopolska
« dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:54:33 am »
Rada nadzorcza Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjęła decyzje, że gminy w województwie małopolskim liczące poniżej 10 tys. mieszkańców otrzymają dofinansowanie do wymiany pieców węglowych.
Serwis zwraca uwagę, że wiele małopolskich gmin nie może wprowadzić tak radykalnych działań jak w Krakowie ze względu na ograniczony dostęp do gazu lub brak miejskich sieci ciepłowniczych.

Z tego powodu WFOŚiGW uzupełnił dotychczasowy program ograniczenia niskiej emisji na terenie województwa małopolskiego m.in. o dofinansowanie kotłów węglowych IV i V generacji, czyli kotłów o dużej sprawności i opalanych węglem wysokoenergetycznym. Z dofinansowania będą mogły skorzystać gminy poniżej 10 tysięcy mieszkańców, czyli te, które nie są objęte programem KAWKA – czytamy w Wyborczej.biz.
Warunkiem otrzymania dofinansowania przez gminy jest jednak opracowanie programów likwidacji niskiej emisji określających, kto i na jakich zasadach może się starać o dofinansowane.

Według cytowanej przez Wyborczą.biz Małgorzaty Mrugały, dyrektora WFOŚiGW, o dofinansowanie będą mogły starać się 92 gminy, w których występują przekroczenia wartości dopuszczalnych stężenia pyłu PM10. WFOŚiGW zapowiada, że dofinansowanie może sięgać 50 proc. Odpowiednia uchwała jest obecnie opiniowana przez wojewodę. W przypadku braku jego zastrzeżeń wejdzie w życie w ciągu 14 dni.
źródło: cire.pl
Oszczędzaj Energię!