Autor Wątek: tani zeroenergetyczny system ogrzewania i chłodzenia domu  (Przeczytany 1989 razy)

Tomasz Brzęczkowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
tani zeroenergetyczny system ogrzewania i chłodzenia domu
« dnia: Czerwiec 06, 2013, 09:18:24 am »
Witam… Jedno zdanie o mnie. Od 1990 roku zajmuje się instalacjami ( ogrzewanie i wentylacja ) do domów izolowanych ( zużycie 10-30kWh/m2 rocznie), pierwszy  na świecie montowałem w domach wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Od zeszłego roku zajmuję się ogrzewaniem i chłodzeniem nie pobierającym energii .
Problemy jakie sobie postawiłem do rozwiązania
- koszt instalacji na dom nie może być wyższy niż najtańszej instalacji CO opartej na paliwie stałym
- instalacja ma utrzymywać stałą, zadaną temperaturę, nawet gdy w jakimś pomieszczeniu zyski z ciepła bytowego lub słonecznego są wyższe niż potrzeby. Chodzi o odprowadzanie nadmiaru ciepła zimą, z pomieszczeń gdzie coś takiego występuje do tych gdzie takich zysków nie ma
- instalacja powinna być bardzo prosta – w montażu i oparta na ogólnie dostępnych materiałach.
 
Brzmi to może jak bajka, bo nikomu się to tanio zrobić nie udało, a przekazywanie nadmiaru ciepła między pomieszczeniami jest zupełnie nowatorskie.
Dlaczego do Państwa piszę? Skończyły mi się środki – chciałbym zaprezentować ten prosty i tani system, komuś kto może mi pomóc w jego rozpowszechnieniu.
Prezentowałem to dr Ludomirowi Dudzie – był zachwycony, prezentowałem prof. Henrykowi Sabiniakowi ( kierownik Katedry Ogrzewnictwa Politechniki Łódzkiej, ale On z natury rzeczy (  prostota tego systemu to koniec Jego katedry) odmówił jakiejkolwiek pomocy merytorycznej. Prezentowałem to KAPE – ( napisali kiedyś reportaż o mnie http://www.kape.gov.pl/new/docs/ine/6_energooszcz_dom.pdf  str 12 ) ale i tu widziałem więcej przerażenie jak taki system może w „ogrzewnictwie” namieszać, niż chęci pomocy
 
Czy są Państwo zainteresowani prezentacją ? Jeżeli tak to zawsze dysponuję czasem
Tomasz Brzęczkowski 22 5591081 Warszawa ul. Bartycka 24/26 pawilon 15a