Autor Wątek: EFEKTYWNE I ODNAWIALNE TECHNOLOGIE ENERGETYCZNE w budynkach - CAŁA POLSKA  (Przeczytany 1549 razy)

energetyczny

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
    • Zobacz profil
    • www.timeko.pl
Kurs: EFEKTYWNE I ODNAWIALNE TECHNOLOGIE ENERGETYCZNE w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej
Energia ze źródeł odnawialnych jest w coraz szerszym zakresie wykorzystywana w systemach zaopatrzenia budynków w ciepło, chłód, ciepłą wodę i energię elektryczną.
Projektanci i audytorzy powinni posiadać głęboką wiedzę i umiejętności niezbędne  do zastosowania  systemów wykorzystujących  energię ze źródeł odnawialnych  i do dobrania odpowiednich urządzeń w tych systemach. By sprostać tym nowym wyzwaniom  Fundacja Poszanowania Energii przygotowała cykl szkoleń, które są dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej p.t.:

Terminy szkoleń :
   N 23    04-06 marca 2013
   N 24   15-17 kwietnia 2013
   N 25    20-22 maja 2013
Forma szkolenia
Szkolenie trwa 3-dni (24 godziny zajęć) obejmuje wykłady, warsztaty obliczeniowe i wizytację obiektu. Przedmiotem zajęć są:
•   kolektory słoneczne,
•   fotowoltaika
•   pompy ciepła
•   kogeneracja
Program szkolenia jest ukierunkowany  szczególnie na praktyczne metody obliczeń, doboru urządzeń i oceny efektywności energetycznej i ekonomicznej.Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności
Uczestnicy
Szkolenie  przeznaczone jest dla audytorów energetycznych i projektantów budynków oraz innych osób decydujących o wykorzystaniu w budynkach energii.
Uczestnicy powinni mieć wyższe wykształcenie techniczne o specjalnościach inżynieria środowiska, budownictwo, architektura lub inne  pokrewne .
Uczestnicy  winni posiadać  umiejętność korzystania z komputera oraz możliwość uczestniczenia w zajęciach w siedzibie FPE z własnym laptopem.

Informacje organizacyjne
Szkolenia prowadzone są  w siedzibie Fundacji w Warszawie, ul. Świętokrzyska 20 
Koszt uczestnictwa w szkoleniu po uwzględnieniu dofinansowania przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosi 200 zł. 
Uczestnicy z poza Warszawy otrzymują również dofinansowanie kosztów hotelu (do 150 zł/dobę- 2 doby).
UWAGA :Dla pracowników firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, którzy zgłoszą się na szkolenie w ramach firmy dofinansowanie szkolenia przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej stanowi udzielenie pomocy de minimis ( w wysokości 1056 zł na uczestnika), w związku z tym firmy kierujące pracowników na szkolenie wypełniają dodatkowo:
•   Informację przedstawianą przy ubieganiu się o pomoc de minimis zgodnie z wzorem określonym w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010r w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz. U. nr 53 poz.311).
•   Oświadczenie o otrzymanej pomocy de minimis w bieżącym roku kalendarzowy oraz w dwóch poprzedzających latach kalendarzowych lub o niekorzystaniu z tej pomocy.
Druki powyższych formularzy zostaną dosłane firmom po otrzymaniu karty zgłoszenia.
Szczegółowe informacje o szkoleniu oraz karty zgłoszenia znajdują się na stronie Fundacji   www.fpe.org.pl.
Ponadto Informacje :  e-mail: biuro@fpe.org.pl, Tel. 22 5054 772

« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2013, 12:59:11 pm wysłana przez energetyczny »
Oszczędzaj Energię!