Autor Wątek: dofinansowanie program EKO-ZYSK  (Przeczytany 1132 razy)

szkot

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
dofinansowanie program EKO-ZYSK
« dnia: Czerwiec 16, 2015, 10:03:55 am »
Bardzo ciekawą ofertę ma Deutsche Bank .
We współpracy z Niemieckim Bankiem KFW (Kredittansalt fur Wiederufbau) realizują program "Kredyt EkoZysk". Program ten umożliwia pozyskanie dla firmy nawet 315 000 zł oraz dodatkowo grantu z UE w wyskości 7,50% wartości kredytu. Kredytu EkoZysk jest na finansowanie inwestycji z obszaru poprawy efektywności energetycznej,  skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw.
Firmy powinny spełniać następujące warunki: mieć obroty do 50 mln euro rocznie lub aktywa nie przekraczające 43 mln euro, zatrudniać do 250 pracowników, być samodzielnymi zgodnie z kryterium UE.
Przykładowe projekty, które można sfinansować dzięki programowi Ekozysk obejmują pompy ciepła, transport wewnętrzny, klimatyzatory, wentylatory, oświetlenie (wymiana żarówek, lamp), izolacje termiczne (dachów, ścian).
Do tej pory słyszeliśmy o unikatowej współpracy Toyoty i Deutsche Bank. Po raz pierwszy w Polsce małe i średnie przedsiębiorstwa mogą skorzystać z unijnych dotacji na zakup nowego samochodu, emitującego o 20% mniej CO2 niż dotychczasowy pojazd posiadany przez firmę.
Według zasad programu, każda firma, która kupi hybrydową Toyotę lub Lexusa spełniające kryteria emisji, oraz wykorzysta finansowanie Deutsche Bank, otrzyma bezzwrotną dopłatę w wysokości 9 procent od wartości zaciągniętego kredytu. Fundusz liczy 40 mln Euro i według szacunków obu partnerów pozwala na dofinansowanie zakupu przez polskie firmy ok. 2 tysięcy samochodów. Celem programu jest obniżeniu wieku pojazdów w Polsce i poprawie ich parametrów środowiskowych.
Więcej informacji znajdziecie na stronach banku https://www.deutschebank.pl .

bonifacy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: dofinansowanie program EKO-ZYSK
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2017, 11:31:39 am »
Wiele banków w Polsce współpracuje z bankami europejskimi w celu wdrażania innowacji ekologicznych i nie tylko. Przykładem może być mBank współpracujący z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (European Investment Bank) z siedzibą w Luksemburgu [https://www.mbank.pl/msp-korporacje/fundusze-unijne/kredyt-ebi/] . Dzięki tej współpracy podmioty gospodarcze zatrudniające powyżej 250 pracowników mogą skorzystać z preferencyjnego kredytu na rozwój przedsiębiorstwa. Jedyny warunek to profil działalności który musi być zgodny z ekologią i szeroko pojętą etyką w biznesie. Przykładowo z dostępności do kredytu wyłączone są zakłady zbrojeniowe, zajmujące się grami hazardowymi, klonowaniem ludzi i zwierząt, czy zanieczyszczające środowisko.